Стојановиќ за 24Ракомет ТВ: Блиску сме до најдобрите репрезентации (ВИДЕО)

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!

Машката кадетска репрезентација на Македонија со пораз ја отвори главната фаза на Светското првенство во Хрватска. Нашите надежи во дуелот со Данска немаа сила за сензација и беа поразени со седум гола разлика, 37:30. Селекторот на Македонија, Радослав Стојановиќ, истакна дека клучот за поразот од Данска била играта во првиот дел, но и покрај поразот, имаше позитивни комплименти за своите избраници. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...