Стоилов за 24Ракомет ТВ: Уште не се знае каде е небото за овие играчи (ВИДЕО)

Вардар го освои трофејот во Супер Купот откако славеше против Еурофарм Пелистер со 30-26. Бидејќи главниот тренер на Вардар, Владо Недановски, ја одработува казната од четири натпревари суспензија, скопскиот тим од клупата беше предводен од Стојанче Стоилов, кој од оваа сезона е дел од стручниот штаб на „црвено-црните“. Некогашниот кружен напаѓач на македонската репрезентација за 24Ракомет ТВ ги сподели првите импресии по освојувањето на Супер Куп трофејот. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...