Стоилов го удри со лакт Обрадовиќ, па си доби црвен картон (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер го победи Вардар со 31-22 во Суперкуп натпреварот одигран во СЦ "Борис Трајковски", а во финишот, капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов доби црвен картон. Toj со лакт го удри Немања Обрадовиќ, а судиите Начевски и Николов без многу размислување му доделија црвен картон, додека Србинот заработи казна од две минути. Погледнете....