Стоилов во свој стил – ги “почести” битолчани со атрактивен гол од слободен удар (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар и Еурофарм Пелистер во овие моменти го играат натпреварот од Суперкупот во СЦ "Борис Трајковски". По првиот дел е нерешено, 14-14, а капитенот на вардарци, Стојанче Стоилов даде убав погодок во негов стил од слободен удар на стартот на дуелот. Погледнете...