Сте го виделе ли ова досега – како се игра „ракометна одбојка“? (ВИДЕО)

Една од најдобрите светски голманки, репрезентативката на Холандија која од следната сезона ќе настапува за ЧСМ Букурешт, Тес Вестер се испроба во невообичаени услови да брани удари на плажа. Иако најчесто настапува во сала и на паркет, Вестер одлично се снајде против двајата одбојкари на плажа. Тие со смечеви шутираа кон нејзиниот гол, а Вестер правеше се да ги сопре овие удари. Кој излее како победник во овој дуел можете да погледнете во следното видео...