Скубе ги собра симпатиите и во Мешков, го има голот на сезоната според фановите (ВИДЕО)

Ракометарот кој минатото лето од Вардар се пресели во редовите на Мешков Брест, Сташ Скубе се најде на врвот во уште едно рангирање. Тој дефинитивно ги собра симпатиите кај фановите и на овој клуб, а тоа му донесе можност неговиот погодок на дуелот против Барселона да биде прогласен за најубав во сезоната.