Се фатија за микрофонот – како звучи „Оган под ѕвездите“ испеана од ракометарите (ВИДЕО)

За крај на ракометниот спектакл во СЦ „Борис Трајковски“ настап имаше легендарната група Меморија, а безвременскиот хит, кој стана неофицијална химна на машката репрезентација, покрај од членовите на групата и публиката, беше испеан и од ракометарите.