Се загрева атмосферата пред Еурофарм Пелистер – Нексе: Навивачката еуфорија започна на Широк Сокак (ВИДЕО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер се пред тежок испит во регионалната СЕХА лига, бидејќи ќе треба да надоместат три гола негатива по поразот на првиот дуел. Навивачката еуфорија започна на Широк Сокак, а нема сомнеж дека салата "Боро Чурлевски" ќе биде исполнета до последно место по подолго време...