СЕХА Ф4 2022: Кизиќ – од целиот тим на Веспрем не демне опасност, но подготвени сме за борба

Голманот Марко Кизиќ третпат е на Ф4 во регионалната СЕХА лига, но првпат ќе биде во ростерот за натпреварите. Со Еурофарм Пелистер во полуфиналето ќе се соочат со унгарскиот Веспрем, а чуварот на мрежата на битолчани смета дека сите играчи од ривалот се подеднакво опасно кон неговиот и голот на Лесјак. Но ветува борба до самиот крај. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...