СЕХА Ф4 2022: Илиќ – Загреб ги има Чупиќ и Дибиров, не чека тешко финале!

Унгарскиот Веспрем денеска ќе се обиде да ја одбрани титулата во регионалната СЕХА лига и да се израмни со Вардар на првото место на вечната листа со пет трофеи. Тренерот Момир Илиќ има високо мислење за Загреб, за крилата Дибиров и Чупиќ и смета дека нема да биде нималку лесно да се добие натпреваот. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...