СЕХА Ф4 2022: Дибиров – Тензијата е голема, пулсот е висок, но ќе научиме од овој пораз!

Загреб беше во игра за трофеј во регионалната СЕХА лига, но на крајот мораше да се помири со пораз, 32-30. Левото крило на „плинарите“, Тимур Дибиров, кој беше најдобар играч на хрватскиот првак на овој Ф4, беше избран од идеалниот тим. Тој вели дека тензијата била голема на овој меч, но дека од поразот ќе бидат извлечени поуки пред стартот на ЛШ. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....