понеделник, октомври 23, 2023

Серафимов: Не треба да жалиме, имаме уште два дуели (ВИДЕО)

Македонија загуби на првиот натпревар на Светското првенство од селекцијата на Норвешка со 39-27. Иако во одреден момент од првиот дел одигравме рамноправно, сепак една лоша серија го одреди текот на мечот. Еден од помладите во репрезентацијата на Македонија, Мартин Серафимов по поразот од скандинавската селекција истакна дека мислите се насочени кон преостанатите два дуели, против Холандија и Аргентина. Целосната изјава на десниот бек погледнете ја во видео прилогот...