Сафранко за 24Ракомет ТВ: Се уште се воигруваме, но може многу да се очекува од Охрид (ВИДЕО)

Тимот на Охрид ќе игра за третото место на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“, откако славеше против Бешикташ со 35-32. Најдобар поединец на мечот беше левиот бек Рудолф Звонимир Сафранко, кој постигна осум погодоци. Тој вели дека тимот се уште се воигрува пред стартот на новата сезона, и дека навивачите може да имаат високи очекувања од него и соиграчите. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...