Сара Ристовска има ТОП 10 погодок на ЕП! (ВИДЕО)

Медиа тимот на ЕХФ денеска ги објави најубавите погодоци и најдобрите одбрани на неодамна завршеното Европско првенство во Македонија, Словенија и Црна Гора. Во ТОП 10 голови се најде и оној на Сара Ристовска против селекцијата на Холандија. Погледнете....