Ристески за 24РакометТВ: Oд сите учесници добивме пофални зборови – тоа ни е сатисфакција за сработеното (ВИДЕО)

.
.
Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

Охрид и СРЦ „Билјанини Извори“ изминатите четири дена беа домаќини на второто издание на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“. Осум екипи, четири странски и четири македонски, пружија одлични партии и љубителите на ракометот имаа прилика да следат интересни и возбудливи натпревари. Спортскиот директор на Охрид и дел од организацискиот одбор на турнирот Славчо Ристески, ги сподели импресиите по турнирот и од сите учесници. Целосната изјава на Ристески погледнете ја во видео прилогот....