Ристевски со гол „а ла Стоилов“ – погледнете како го изненади голманот на Чешка (ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација оствари историски пласман на Светското првенство и го освои деветтото место. Тоа се случи по триумфот над Чешка со 28-22, а во моментите кога се кршеше резултатот, пивотот Самоил Ристевски постигна убав гол „а ла Стоилов“. Кога нападот беше пасивен, Ристевски го изненади чешкиот голман од слободен удар. Погледнете...