Радојковиќ за 24Ракомет ТВ: Верувам во победа против Охрид (ВИДЕО)

Повеќе детали за турнирот во Охрид 2023, вести, табели, резултати, претставување на екипите, распоред на натпреварите,… ќе можете да најдете во делот посветен за турнирот на www.24rakomet.mk во главното мени на страната што ќе биде активен во вторник на 22 август 2023.

.

Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

Тимот на Бешикташ во второто коло на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ беше поразен од грчкиот Олимпијакос со  29:26. Во првото коло, турскиот вицепрвак го надигра Голден Арт и утре го очекува дуел со тимот на Охрид. Овој дуел ќе одлучи која екипа ќе го освои второто место во групата и ќе разигрува за пласман за третото место на турнирот. Членот на Бешикташ, Михајло Радојковиќ, за 24Ракомет ТВ го коментираше одиграниот меч со Олимпијакос, даде своја анализа за поразот и ги истакна очекувањата за дуелот со домашниот тим. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...