понеделник, септември 27, 2021

Публиката се врати: Вардар со ветер во грб во битката со ППД Загреб (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар со публика го пречекува Загреб

Вардар вечерва го игра првиот четвртфинален дуел од СЕХА лигата 20219/2020. Против ППД Загреб македонскиот првак ќе бара билет на Ф4 турнирот во Задар. Овојпат според новите мерки кои македонските здравствени власти ги донеса Вардар ќе има поддршка од 1800 вакцинирани навивачи. Тие ќе бидат дополнителен ветер во грб за петкратниот СЕХА шампион.