Погледнете го „ДЕНОТ“ – документарен филм за европската титула на Кометал ЃП (ВИДЕО)

Денеска се навршија 20 години откако Македонија го доби првиот европски шампион во колективен спорт. Кометал Ѓорче Петров славеше во реванш натпреварот од финалето против унгарскиот ХЕРЦ Ференцварош со 26-22 и ја надмина негативата од првиот меч од два гола. Погледнете го документарниот филм на легендарниот Златко Калински, „ДЕНОТ“ посветен на денот кога македонскиот тим ја освои титулата...