четврток, октомври 21, 2021

Побрзи од сирената: Македонија со гол во последната секунда ја совлада Грузија(ФОТОГАЛЕРИЈА)

[unitegallery pslgal1]

Со голот на Мартин Поповски постигнат после брз центар репрезентацијата на Македонија стигна до победа од 29:28 на втората контрола против Грузија. Во интересен натпревар полн со неизвесност, на крајот триумфот е сосема заслужен така што Македонија ја заврши ЕХФ-неделата со три победи и реми.