Павковиќ за 24Ракомет ТВ: Во Охрид играа екипи на ниво на ЛШ, овие натпревари добро ќе ни дојдат (ВИДЕО)

.
.
Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

Тимто на Металопластика Шабац го освои петтото место на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“ што се одржува во Охрид. Српскиот тим го победи Бешикташ со 32-29, а голманот Филип Павковиќ вели дека овие натпревари во Македонија ќе им бидат добредојдени пред стартот на српскиот шампионат. Целосната изјава на Павковиќ погледнете ја во видео прилогот....