Обрадовиќ за 24 Ракомет ТВ: Во Македонија се играше ракомет и пред, ќе се игра и после Лазаров

Актуелниот селектор на женската репрезентација на Србија и тренер на машкиот тим на Пролетер од Зрењанин, Љубомир Обрадовиќ во сезоната 2000/01 беше и на клупата на Вардар. Тој има одлични резултати зад себе како тренер и како селектор бидејќи има победувано на шампионатите.