Нема конкуренција на голот: Митревски во идеалниот тим на СЕХА за октомври (ВИДЕО)

Сосема заслужено, голманот на Еурофарм Работник Никола Митревски, се најде во идеалниот тим на регионалната СЕХА лига.

Чуварот на мрежата на битолчани брани во одлична форма и вторпат по ред добива место меѓу најдобрите во СЕХА.

Митревски имаше 12 одбрани во победата на битолчани против Веспрем, а потоа додаде уште 14  против Загреб и Брест Мешков.

Идеалната постава за октомври ја комплетираат Мануел Штрлек (Веспрем), Боривоје Ѓукиќ (Металопластика), Барис Пуховски (Мотор), Микита Ваилупау (Брест), Дмитри Ковалев (Спартак), Живан Пешиќ (Нексе), а најдобар тренер е Хрвоје Хорват од Нексе.