Неверојатна грешка – даде гол од голманскиот простор, а судиите го признаа! (ВИДЕО)

Ракометарките на Србија го победија со 28:22 Исланд и се пласираа на Европското првенство, но овој натпревар освен со победата на Србија беже обележан и со една неверојатна грешка на ираелските судии. Двојката Израелци Матан Линдебаум и Дор Ларон направија неверојатен пропус кога ракометарката на Исланд Бјорнсдотир Стеинун постигна гол од голманскиот простор...