НАЈ НАЈ НАЈ… Интервју со Филип Миркуловски: Никогаш не вели никогаш… (ВИДЕО)

Во интервјуто за 24Ракомет, Миркуловски говореше за настапот на Македонија на СП во Германија и Данска, за Раул Гонзалес и Лино Червар, заминувањето од Металург и финансиската криза, неговите наследници на теренот, како и за завршувањето на кариерата.