Миркуловски пак е во акција – првиот гол по камбекот на борецот со лавовско срце (ВИДЕО)

Средниот бек Филип Миркуловски по три години повторно го облече репрезентативниот дрес на Македонија. Во мечот против Данска од квалификациите за ЕП, тој го имаше камбекот. Во првото полувреме еднаш изнуди пенал, а потоа во финишот успеа и да погоди во мрежата на Никлас Ландин. Погледнете...