Мајиќ за 24 Ракомет ТВ: Победите му ги посветуваме на Марко Божиновски, ќе имаме уште поголем мотив (ВИДЕО)

Екипата на Бутел Скопје имаше одлични настапи на Струшкиот турнир, особено на дуелите со Вардар и Тиквеш, а со триумфот над кавадарчани успеа да го освои третото место. Црногорецот Мирко Мајиќ, кој во Македонија е веќе како дома, вели дека третото место и пехарот му го посветуваат на прерано починатиот колега од тимот, Марко Божиновски, и дека на сите следни натпревари ќе играат за него. Целосната изјава погледнете ја во продолжение....