Мала утеха за поразот на Вардар: Кантегрел со ТОП 5 одбрана (ВИДЕО)

Вардар загуби вторпат од Келце во една недела во Лигата на шампионите, а како мала утеха за поразот е тоа што една од одбраните на Робин Кантегрел, се најде во ТОП 5 изборот на медиа тимот на ЕХФ. Кантегрел успеа да го скроти силниот шут од далечина на Лијевски, а тоа беше доволно да се најде во изборот со Жерар, Молер, Ивиќ и Каде. Погледнете...