Македонија осми пат на Мундијал, како се славеше на терен? (ВИДЕО)

Македонија славеше против Чешка со 27-25 во реванш мечот од вториот бараж за СП и обезбеди место на Светското првенство во Полска и Шведска. Нашата селекција осми пат ќе заигра на светскиот собир, а 12 пат по ред на големо натпреваруање. Погледнете како прославија ракометарите и навивачите на теренот по завршувањето на натпреварот....