Магдинчев за 24 Ракомет ТВ: Тиквеш ќе биде посилен за десен бек од Камерун (ВИДЕО)

Ракометарите на Тиквеш на крајот на Струшкиот турнир се пласираа на четвртото место, но ќе остане запаметена нивната победа над составот на Металург во првото коло. Новиот тренер Ристо Магдинчев верува дека екипата ќе прикажува уште подобри изданија во продолжение од сезоната и најави дека ќе дојде уште едно засилување - десен бек од Камерун. Целосната изјава на искусниот стратег погледнете ја во видео прилогот....