Лесјак има топ одбрана во СЕХА, Талески и Сери со нај-голови (ВИДЕО)

По завршувањето на четвртфиналните средби од СЕХА лигата, медиа тимот на регионалната лига ги избра најдобрите одбрани и подогоци. Меѓу нив имаше место за одбраната на Лесјак што значеше пласман на Еурофарм Пелистер на Ф4 во СЕХА, како и за погодоците на Руди Сери против Мешков, и на Филип Талески против Нексе. Погледнете....