КУП НА МАКЕДОНИЈА: Куманово се израдува на првиот трофеј

[unitegallery zrkvardarkumanovofinalekup]

Во финалето на Купот на Македонија во женска конкуренција домаќинот на завршниот турнир Куманово наиде на силен отпор од Вардар, но на крајот трофејот заврши кај кумановки кои славеа со 24:22. Во одлична  атмосфера  во Спортската сала во Куманово во финишот решаваа моменти, а во една таква завршница во која една топка беше максимално важна за триумфот кумановки беа поконцентрирани.