Коцева за 24Ракомет ТВ: Ова е големо искуство за нас, уште повеќе ќе работиме и ќе се докажуваме (ВИДЕО)

Вардар загуби од Куманово во драматичен натпревар во финалето од Купот на Македонија со 32-31 иако во финишот можеше да го однесе мечот во продолженија. Бекот Борјана Коцева вели дека овој дуел ќе им донесе искуство плус за уште повеќе да работат и да се докажуваат, па следната сезона да стигнат до трофеј. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....