Коцева за 24Ракомет: Досега имавме само порази од Ѓорче, редно беше да го смениме тоа (ВИДЕО)

Ракометарките на Вардар славеа против Ѓорче Петров со 30-27 во полуфиналето на Купот на Македонија и ќе се борат за трофејот против Куманово. Средниот бек на вардаровиот состав, Бојана Коцева, вели дека голема е радоста за првата победа над овој ривал. Целосната изјава на Коцева погледнете ја во видео прилогот...