Костески за 24Ракомет ТВ: Годат МВП признанија, се надевам ќе ги имам уште многу во кариерата (ВИДЕО)


.
.
Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

Најкорисен играч, односно МВП на турнирот „Крсте Андоновски“ во Охрид беше десното крило Ненад Костески. Ова е второ индивидуално признание на „Ер Струга“ откако се најде во идеалниот тим на турнирот во Добој. Tој вели дека ваквите признанија годат и се мотив плус за кариерата во иднина. Целосната изјава на Костески погледнете ја во видео прилогот....