Коралес се посрамоти – прими гол низ нозете од речиси половина терен (ВИДЕО)

Во вториот натпревар од групата Ц помеѓу Шпанија и Летонија, Коралес доби шанса пред Де Варгас на голот, но во последните моменти од првото полувреме слободно можеме да кажеме дека се посрамоти. Летонија имаше неколку секунди за последниот напад во кој само што тргнаа од центар после неколку чекори Страждинс веднаш биеше од речиси половина терен и успеа да го совлада Коралес.