Кога селекторот Брестовац беше на терен против Египет на СП…(ВИДЕО)

Македонија и Египет го имаа првиот меѓусебен двобој на Светското првенство во 1999 година кое се одржа во земјата на „фараоните“. На тој дуел играа сегашниот селектор Данило Брестовац и Кире Лазаров. Брестовац влезе на местото на Шандор Ходик и во вториот дел успеа да наниже. шест одбрани за кратко време, но тоа не беше доволно за пресврт и Египет славеше со 30-24. Погледнете...