Кизиќ маестрален, но не можеше сам против сите (ВИДЕО)

Вардар во првиот натпревар од двомечот со Елверум одигра нерешено 34:34 и ќе се обиде веќе во среда да стигне до нова победа. На денешниот натпревар младиот голман Марко Кизиќ имаше фантастично издание со вкупно 12 интервенции, но и тоа не беше доволно за победа. Кизиќ натпреварот го започна од клупата, но откако влезе во игра на местото на Кантегрел беше несовладлив за норвешкиот тим. Во следното видео може да ги погледнете сите одбрани на маестралниот голман....