Кизиќ за 24Ракомет ТВ: Имаме прилика да видиме што знаеме, а што не – за да бидиме уште подобри (ВИДЕО)

Машката репрезентација на Македонија загуби на првиот пријателски натпревар од Србија со 29-26. Голманот Марко Кизиќ имаше солидна партија во второто полувреме и вели дека овие средби се одлична прилика за да се види до каде е напредокот на младите ракометари. „Овие натпревари се одлична прилика да видиме што знаеме, а што не знаеме, и како да бидеме подобри за еден ден да стигнеме и до таа А селекција“, вели Кизиќ за 24Ракомет. Целосната изјава на Кизиќ погледнете ја во видео прилогот....