Келце е голема мотивација – Гедбан брани како никогаш сезонава

Вардар и Келце играат израмнет натпревар во СЦ “Јане Сандански” од седмото коло во Лигата на шампионите.

Иако вардарци доминираа во првиот дел, сепак во второто полувреме, гостите се тие што го диктираат темпото.

Сепак, Калифа Гедбан врза неколку интервенции во серија и најави дека лошата форма на голманите на Вардар е минато…