Карачиќ пак го “запали” вардаровиот вулкан – и доби специјален дрес! (ФОТО+ВИДЕО)

Европскиот шампион Вардар во овие моменти го игра натпреварот од седмото коло во Лигата на шампионите против полскиот Келце.

Игор Карачиќ за првпат по седум сезони минати во Скопје се врати во “Јане Сандански” како ривал, но пред мечот доби стоечки овации од публиката.

Пред стартот на мечот капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, му подари дрес од Вардар на Карачиќ и доби братски прегратки.

Погледнете….