Знае и како пивот: Атракција на Мајиќ со шрауба (ВИДЕО)

Тиквеш ја стартуваше новата сезона со триумф против Еурофарм Пелистер 2 со 28-26, а најдобар стрелец со седум гола беше левото крило Мирко Мајиќ. Црногорецот покажа дека знае да се снајде и како пивот, и постигна атрактивен погодок со шрауба од оваа позиција против битолчани. Погледнете....