За Дибиров не постои лош агол (ВИДЕО)

Вардар загуби кај Војводина во последното коло од СЕХА лигата, но погодокот на Тимур Дибиров од мртов агол е најубав за месец април во региоаналното натпреварување.Рускиот интернационалец уште еднаш покажа дека за него не постои невозможна позиција и знае да погоди и кога има малку простор. Покрај погодокот на Дибиров, во ТОП 5 за месец април, медиа тимот на СЕХА ги смести и головите на Халил Јагањац, Страхиња Станковиќ, Олександр Касаи и Педро Пачеко. Погледнете....