Зарабец за 24Ракомет ТВ: Нашите грешки во второто полувреме беа пресудни

Кил загуби од Барселона со 34-30 во второто полуфинале од завршниот турнир во Лигата на шампионите и ќе се бори само за третото место со унгарскиот Веспрем. Без повредените Сагосен и Пекелер, Кил не можеше ништо против разиграната Барса. Средниот бек Миха Зарабец вели дека клучни беа грешки во второто полувреме. Целосната изјава на Словенецот погледнете ја во видео прилогот....