Загубивме меч, но го добивме бисерот Митев – еве го проектилот за ТВ шпици (ВИДЕО)

Македонија забележа пораз на стартот на Светското првенство од селекцијата на Норвешка со 27-25, но доби уште една опција плус во нападот за следните натпревари. Младиот Дамјан Митев доби шанса во вториот дел и максимално ја искористи со три гола од три обиди. Еден од нив беше посебно атрактивен...Погледнете го проектилот за ТВ шпици...