Е ова е предизвик: Правеше склекови на лименки со пијалок (ВИДЕО)

Anne Mette Hansen legújabb kihívása!🙂💪👇

Публикувахте от Baráth Gábor в Неделя, 29 март 2020 г.

Во време кога владее коронавирусот, а насекаде е пауза спортистите почнаа да си поставуваат различни предизвици. Еден доаѓа од ракометарката на Ѓер, Ане Мете Хансен. Се работи за репрезентативка на Данска која настапува на позицијата лев бек. Хансен приреди вистински тешка задача за сите колеги и колешки. Правеше склекови на три лименки со пијалок и дефинитивно зададе голем предизвик. Ќе може ли некој да одговори на ова останува да се види во следниот период, а задачата е максимално сериозно.