Дрпљанин за 24Ракомет ТВ: Голден Арт оваа сезона цели повисоко, тоа е пласман во плеј-офот (ВИДЕО)

Повеќе детали за турнирот во Охрид 2023, вести, табели, резултати, претставување на екипите, распоред на натпреварите,… ќе можете да најдете во делот посветен за турнирот на www.24rakomet.mk во главното мени на страната што ќе биде активен во вторник на 22 август 2023.

.

Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

Екипата на Голден Арт во второто коло на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ беше поразен од Охрид со 27-24 во интересен натпревар. Голден Арт пружи голем отпор, но на крајот немаше сили да се врати во натпреварот. Левото крило на Голден Арт, Есад Дрпљанин, за 24Ракомет ТВ го анализираше мечот и најави дека неговиот тим ќе биде уште посилен во подготвителниот период, но и во новата сезона во Супер лигата. Според него, она на што треба повеќе да се посветат со неговите колеги е техничко - тактичката подготовка. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...