Дамјановиќ за 24Ракомет ТВ: Не одигравме на ниво, секоја чест за Бутел Скопје (ВИДЕО)

Повеќе детали за турнирот во Охрид 2023, вести, табели, резултати, претставување на екипите, распоред на натпреварите,… ќе можете да најдете во делот посветен за турнирот на www.24rakomet.mk во главното мени на страната што ќе биде активен во вторник на 22 август 2023.

.

Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

Некогашниот европски првак Металопластика во второто коло на турнирот „Крсте Андоновски Усташ“ беше изненадена од Бутел Скопје со 28:27. Избраниците на Владан Матиќ во текот на целиот натпревар беа во негатива и никако не можеа да фатат приклучок, односно да направат пресврт. Средниот бек на Металопластика, Аљоша Дмјановиќ, за 24Ракомет ТВ истакна дека со неговите соиграчи не одиграле на ниво против скопскиот тим, но се надева на подобар меч во дуелот со Еурофарм Пелистер.  Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...