Граџан за 24 Ракомет ТВ: Одлична увертира пред утрешното финале (ВИДЕО)

Пивотот на Еурофарм Пелистер, Елмир Граџан е оптимист пред утрешниот дуел од финалето на турнирот во Струга. Тој е задоволен од високата победа против тимот на Тиквеш што според него ќе биде само дополнителен мотив за одбрана на круната, а воедно и за уште еден трофеј во Битола во само неколку дена после Супер купот на Македонија. Комлетната изјава на Граџан можете да ја погледнете во продолжение.