Граматова за 24Ракомет ТВ: Пресуди поголемата желба и мотивација (ВИДЕО)

Тимот на Куманово стигна до трофејот во Купот на Македонија со победата над Вардар со 32-31, а победничкиот гол беше дело на левото крило Пена Граматова, која е среќна по освојувањето на трофејот. Таа вели дека заслугата е на сите, а целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...